Biofilní design

Cítíte se v nějaké místnosti či budově na draka? Víte co mnohdy způsobuje Vaše nepříjemné pocity a únavu? Špatná kvalita ovzduší a jiné faktory jako hluk, osvětlení, chaotické uspořádání. Proto se už nějaký čas interiéry proměňují tak, aby nám tam bylo lépe. Minimalizují se koncentrace toxických látek, stejně jako všeobecně ve všem, co používáme ke každodennímu životu, nejen ve stavbách a jejich vnitřním vybavení. Používá se více přírodních materiálů a rostlin, což pomáhá zvýšit komfort v místnosti. Barvy i osvětlení bývají tlumenější, objevují se přírodní motivy a prvky. Rostliny, živé stěny, voda, akvárium, terárium. Možnost zajít na střešní zahradu, případně jedlý balkon, komunitní zahradu, jakoukoli přilehlou zahradu, do parku, posedět v ozeleněném atriu s vodní plochou, pokochat se pestrými květinami. To vše nám zpříjemní život a zlepší psychickou i fyzickou kondici. Velkou výzvou jsou obzvlášť v našich podnebných podmínkách zelené fasády, které zatím u nás realizují jen ti nejodvážnější.

BIOFILIE = vrozená tendence lidí hledat spojení s přírodou a jinými formami života.

BIOFIL = většinou městský člověk, který pocítil odloučení od přírody a touží po její blízkosti v prostředí, kde tráví většinu svého času.

BIOFIL.CZ = zahradníci, kteří Vám (ve spolupráci s designéry, řemeslníky a pěstiteli) pomohou cítit se lépe tam, kde žijete a pracujete.

Máte zájem o individuální konzultaci ve Vašem prostoru?

Zavolejte nám: 776 254 920.